IZLOŽBA “Djeca Trogira – čuvari naše kulturne baštine”

U okviru projekta “Djeca Trogira – čuvari naše kulturne baštine” koji je osmislila Udruga turističkih vodiča Phoenix – Trogir, u petak, 28. svibnja otvara se istoimena izložba radova učenika trećih razreda osnovnih škola Petra Berislavića i Majstora Radovana.

“Prvi su dio projekta bila stručna vođenja po gradu u kojima su vodiči pričali o povijesti, kulturi, znamenitostima, tradiciji, legendama… Drugi dio projekta je doživljaj grada prenijeti na papir koji će biti predstavljen na ovoj izložbi. Svi simboli Trogira  prikazani su u raznim tehnikama. Svaki učenik ima svoj najdraži motiv. Mali čuvari baštine će svoje znanje i pamćenje pokazati na kvizu, zaigrati tradicionalne igre i u lovu na blago pronaći nagrade u subotu 29. svibnja 2021.na glavnom gradskom trgu.”, poručuju iz Udruge trogirskih vodiča koja je projekt osmislila po uzoru na splitsku “Dioklecijanovu škrinjicu”.

Izložbu u atriju Muzeja grada Trogira možete razgledati  28. svibnja 17:00 – 19:00, 29. svibnja 9:00 – 12:00, 31. svibnja 17: 00 – 19:00 te 1. i 2. lipnja 9:00 – 12:00 i 17:00 – 19:00.

Veselimo se vašem dolasku!